10 powodów dlaczego warto reklamować się w wyszukiwarce Google

Aktualnie jest nieskończenie wiele możliwości promocji online: media społecznościowe, marketing w Google: SEO i Google Ads/Adwords, mailingi, fora, blogi, programy afiliacyjne, serwisy aukcyjne, serwisy ogłoszeniowe, content marketing i inne. Od mnogości opcji często boli nas głowa. Co wybrać, aby to miało przełożenie na efekty biznesowe? Co wybrać, aby wygenerować zysk? Od wielu lat używam reklam w Google Ads/Adwords do generowania sprzedaży dla moich klientów. Codziennie widzę w statystykach jak duże efekty odnoszą dzięki prawidłowo prowadzonej kampanii reklamowej w wyszukiwarce Jest to obecnie wg mnie najlepszy sposób na pozyskiwanie klientów online. Dzisiaj chcę Wam przedstawić 10 argumentów na korzyść Google Ads/Adwords. Oto one!

Możesz zobaczyć video na YouTube lub przeczytać posta, w zależności od tego co wolisz!

 

1. Google to największa wyszukiwarka na świecie

Niezmiennie od wielu lat Google to wyszukiwarka, z której korzysta najwięcej internautów – około 89%. Zajmuje tym sposobem pierwsze miejsce na podium. Daleko w tyle plasuje się Bing z wynikiem 4.85%, Yahoo 3.29% i Baidu 0.68%. Wykres pokazuje wyraźnie, jak niesamowicie duża przepaść jest między tymi wynikami. Nie pozostawia to żadnych wątpliwości, iż Google na rynku wyszukiwarek jest po prostu monopolistą.

Google na świecie

 

2. Google to największa wyszukiwarka w Polsce

Sytuacja w Polsce przedstawia się jeszcze bardziej dobitnie. Praktycznie wszyscy korzystamy z wyszukiwarki Google. Statystyki mówią same za siebie – aż 96% polaków wyszukuje informację w internecie poprzez Google. Z Bing korzysta zaledwie 1.15%, a z Yahoo około 0,5%. Jak więc widać Google posiada największy zasięg w Polsce, co sprawia, że codziennie prawie 27 mln potencjalnych klientów aktywnie szuka firm takich jak Twoja! Tak gigantyczny zasięg sprawia, iż wykorzystując tylko to jedne medium możemy dotrzeć do praktycznie wszystkich internautów.

Gemius największe portale w Polsce

 

3. To nie Ty szukasz klientów, ale Oni szukają Ciebie!

W wyszukiwarce automatycznie trafiasz do tych osób, które mają sprecyzowaną potrzebę i intencję zakupową. Rewelacyjne rozwiązanie, prawda? To sami klienci mówią Ci czego potrzebują i oczekują. Dzięki temu nie czujesz się jak nachalny sprzedawca, który „wciska” swój produkt lub usługę, a raczej jak doradca, który podpowiada klientowi rozwiązanie jego problemu.

 

4. Marketing w  idealnym miejscu i czasie.

W wyszukiwarce mówimy tylko do  osób, które są żywo zainteresowane naszym produktem i w danym momencie wyrażają konkretną intencję zakupową. Komunikujemy się więc tylko z tymi, którzy są już gotowi do zakupu! To sprawia, iż prawdopodobieństwo zawarcia transakcji jest tutaj dużo wyższe niż w innych mediach.

Kampanie sprzedażowe Google

 

5. Precyzyjne targetowanie – wybór grupy docelowej

Google Ads/Adwords działa jak najlepszy handlowiec. Przyprowadzi do Twojej firmy klientów, którzy już są zainteresowani rodzajem asortymentu, jaki sprzedajesz. Wiedzą czego chcą i najczęściej potrzebują tego od razu. Co więcej, klienci Ci wybrani są na podstawie cech jakie Ty określasz.  W zależności od tego czy prowadzisz firmę międzynarodową, ogólnopolską czy lokalną możesz ustawić dowolny obszar emisji reklamy. To sprawia, że Twoje reklamy docierają tylko do osób w wybranym obszarze dokładnie tam, gdzie znajdują się Twoi klienci.

precyzyjne targetowanie

 

6. Racjonalne koszty i Płatność za efekty

Najważniejsza kwestia, czyli ile to kosztuje? W Google Ads/Adwords nie płacisz za wyświetlenia reklamy, których efektywność bardzo ciężko jest zmierzyć, ale za kliknięcie, czyli przekierowanie użytkownika na stronę www. Nadal wiele reklam w internecie jest rozliczanych za wyświetlenia, tymczasem samo wyświetlenie jeszcze nic nie daje. Dopiero sprowadzenia użytkownika na Twoją stronę jest pierwszym krokiem do skorzystania z oferty. Ceny za kliknięcie są natomiast uzależnione od branży, konkurencji i jakości kampanii. Pamiętaj jednak, że Google nigdy nie przekroczy zdefiniowanej przez Ciebie maksymalnej ceny za klik!

 

interaktywna reklama internetowa

 

7. Medium reklamowe dla małych i dużych

W systemie Google Ads/Adwords tak samo traktowani są mali, jak i duzi reklamodawcy, dzięki czemu nawet mała firma jest w stanie znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwaniaWielkim plusem rozpoczęcia kampanii w Google Ads/Adwords jest brak minimalnego budżetu. Oznacza to, że startujesz z dowolnym budżetem, możesz także wstrzymywać reklamy w czasie martwego sezonu lub świąt. Bardzo elastyczne rozwiązanie!

internet to najbardziej demokratyczne medium

 

8. Mierzalność efektów

Dzięki monitorowaniu statystyk wiesz, co działa, a co nie, dzięki czemu możesz „odfiltrowywać klikaczy” i skupić się TYLKO na wartościowych odbiorcach. Możesz mierzyć koszt za kliknięcie, ilość osób, które weszły na Twoją stronę z reklam, ilość osób, które dokonały konkretnej akcji (np. wysłanie formularza, pobranie materiałów, sprzedaż).  Dzięki pełnym statystykom będziesz w stanie monitorować zwrot z inwestycji w Twoje reklamy, a także na bieżąco wprowadzać poprawki i udoskonalenia.

 

statystyki Google Adword

 

9. Szybkość efektów

Reklama Google Ads/Adwords to format przynoszący najszybsze rezultaty w internecie. To oznacza, iż praktycznie z dnia na dzień możesz sprowadzać nowych klientów na stronę czy do sklepu oraz generować sprzedaże.

 

10. Skuteczność i zwrot z inwestycji

Reklama w Google Ads/Adwords utrzymuje się wśród ścisłej czołówki narzędzi przynoszących największy zwrot z inwestycji. Przy właściwym modelu biznesowym firmy, dobrej stronie internetowej oraz właściwie stworzonej kampanii w wyszukiwarce możemy liczyć na naprawdę konkretne zyski.  Poniżej przykład sklepu internetowego, który większość swoich sprzedaży generuje dzięki reklamom w wyszukiwarce.

 

adwords_przychód

 

Podsumowując, dzięki Google Ads/Adwords można skutecznie pozyskiwać nowych klientów do każdego rodzaju biznesu. Jestem przekonana, że absolutnie każdy może się nauczyć reklamy wyszukiwarce. Chcę być Twoim przewodnikiem na tej drodze i poprowadzić Cię “za rękę” przez proces tworzenia reklam w Google Ads/Adwords oraz maksymalnie go przyspieszyć i ułatwić. Właśnie dlatego stworzyłam Akademię Google Ads/Adwords  – pierwszy interaktywny kurs online, który uczy przede wszystkim UMIEJĘTNOŚCI, dzięki którym stworzysz swoją dochodowa kampanię w Google Ads/Adwords. 

O autorze:

Jestem praktykiem z ponad 20-letnim doświadczeniem w marketingu online, a na swoim koncie mam kilkaset dochodowych kampanii internetowych o łącznej wartości ponad 7 mln zł. Jestem właścicielką agencji performance marketingu w Google Internet Planet, w której przenosimy marketing w internecie na wyższy poziom opłacalności. Jestem też Trenerką Google Ads i autorką kursu online Akademia Google Ads. Pracowałam dla takich firm jak:  LG Electronics, Norwegian, Karcher, Siemens (B/S/H), czy Fly.pl. Jestem wieloletnim praktykiem i właśnie tym chcę się z Tobą podzielić: moją wiedzą, ale przede wszystkim umiejętnościami i “know-how”. 

 

Chcesz rozwinąć firmę skalując sprzedaż w internecie?

Napisz do mnie i zobacz jak mogę Ci pomóc!

    Zapoznałam/em się z polityką prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz przesyłanie informacji handlowych
    Wpisz poniżej podany kod: captcha